Podziękowania za udzielone wsparcie

 

200 tys. złotych dla Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Blachotrapez wspiera służbę zdrowia w walce z epidemią. Producent pokryć dachowych i systemów rynnowych Blachotrapez z Rabki-Zdroju po raz kolejny wspomaga lokalne oddziały służby zdrowia zmagające się z wirusem SARS COV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Tym razem 200 tys. złotych trafi do Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Na początku kwietniu firma zakupiła dla oddziału terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju pompy strzykawkowe i objętościowe, które są niezbędną aparaturą medyczną służącą do leczenia pacjentów placówki. Teraz kolejna darowizna w wysokości 200 tys. złotych wesprła personel Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Kwota została przeznaczona na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego, a także środków ochrony osobistej.

Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że globalna, znana na całym świecie firma nie zapomniała o swoich korzeniach i aktywnie włącza się we wsparcie lokalnej społeczności. To realne działanie, które świadczy, że dla firmy Blachotrapez społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest pustym sloganem. Wierzymy, że to dopiero pierwszy krok w naszych wspólnych działaniach dla mieszkańców – mówi Witold Latusek, Prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Opieka nad regionem, w którym wyrosła tożsamość naszej rodzinnej firmy, jest naturalnym elementem naszej kultury organizacyjnej. Na co dzień zapewniamy wiele miejsc pracy. Na tym nie kończy się jednak nasza rola. Lokalne instytucje i organizacje od lat znajdują u nas pomoc, kiedy tylko jest ona potrzebna. Dziś wspieramy personel medyczny narażający własne życie i zdrowie w walce z epidemią. To wyraz naszego szacunku i gest pomocy dla tych współczesnych bohaterów – mówi Renata Skawska, właścicielka firmy Blachotrapez.

Nasza firma działa nieustannie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i najwyższą dbałością o zdrowie wszystkich pracowników. Tak jak przez ostatnie 50 lat, codziennie dbamy o najwyższą jakość produktów i obsług klienta. Skupienie na celach biznesowych nie przeszkadza nam jednak w dostrzeżeniu potrzeb tych, którzy tak naprawdę zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa – tak niezbędne do pracy. Cieszę się, że możemy pomóc lokalnym szpitalom walczącym na pierwszej linii frontu – mówi Rafał Michalski, Prezes Zarządu Grupy Blachotrapez.


Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Rabka-Zdrój Leszkowi Świdrowi i radnym Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju za dokapitalizowanie Spółki „Szpital Miejski w Rabce-Zdroju” sp. z o. o. Nie są to dodatkowe i nowe środki finansowe tylko zmiana zapisów księgowych, która znacząco poprawia możliwości rozwojowe Spółki.To zamiana pożyczek udzielonych Spółce w 2015 r. w wysokości 1 mln zł (i skonsumowanych w tamtym okresie) na nowe udziały. To kolejny, dobry krok służący stabilizacji sytuacji finansowej Spółki. Spółka przez następne dziesięciolecie nie byłaby w stanie spłacić tych pożyczek, które generowałyby dodatkowe koszty. Dzięki dokapitalizowaniu może przeznaczać wolne środki na zakup nowego sprzętu, np. nowy artroskop zakupiony w zeszłym miesiącu.

Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy to rozumieją i dobrze życzą Szpitalowi, pacjentom i mieszkańcom Gminy Rabka-Zdrój.


Serdecznie dziękujemy Facebookowej grupie „Maseczki dla medyków Nowy Targ” za przekazanie 90 szt. maseczek.


Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Burek-Blacha „Gabinet Wspierania Rozwoju Szplotka” za przekazane kombinezony, przyłbice i maseczki.


Bardzo dziękujemy Pani Annie Janowiec za przekazane maseczki.


Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Rabki-Zdroju Panu Leszkowi Świder, Pani Z-cy Burmistrza Małgorzacie Gromala, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Michałowi Skowronowi oraz wszystkimi Radnymi Miejskimi za przekazany sprzęt:

  • rękawice ochronne – 57.050,00 szt.
  • fartuchy ochronne – 275 szt.
  • przyrząd do infuzji – 2.750 szt.
  • zestaw serwet uniwersalnych -100 szt.


Spółka „Szpital Miejski w Rabce-Zdroju” sp. z o. o. bardzo dziękuje Servier Polska sp. z o. o. za przekazanie 800 szt. maseczek chirurgicznych.


Dziękujemy Pani Gabrieli Kindze Dębickiej za przekazanie 22 szt. maseczek bawełnianych.


Dziękujemy PZU Życie SA za zakup modułu do defibrylatora.


Serdecznie dziękujemy kolejnym wspaniałym – nasz lokalny RABKOLAND. Dzięki za fartuchy ochronne, przyłbice i 2000 szt. rękawiczek ochronnych.


Polska firma LPP (@discoverlpp) wspiera placówki służby zdrowia w całej Polsce. Nie zapomnieli o Rabce-Zdroju. Bardzo dziękujemy LPP za przekazanie 4000 szt. maseczek chirurgicznych. #LPPPOMAGA


Wielkie dzięki dla TECH-BUD Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Piotr Miśkowiec za przekazanie 200 litrów uniwersalnego żelu do higienicznej dezynfekcji rąk.


Dziękujemy Fundacji Rozwoju Regionu Rabka za przekazanie 200 szt. maseczek i 200 litrów preparatu myjąco – dezynfekującego.

 


Dziękujemy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie za przekazane środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego zakupionej dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation.


Bardzo dziękujemy FHU WAM Meble Roman Madej za przekazanie 500 szt. maseczek chirurgicznych. Troska czynem a nie słowem więcej znaczy niż puste gadanie. Dzięki.


Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Font Resize